تبلیغات
Game Blog - راهنمای تسهیلات ازدواج

صندوق مهر امام رضا (ع)
مهد خدمت و مهرورزی
به بخش ثبت نام اینترنتی ، برای دریافت تسهیلات ازدواج خوش آمدید

برای دریافت فایل راهنمای درخواست تسهیلات ازدواج و خرید کالای ایرانی اینجا کلیک کنید
 
 

  
خواهشمند است قبل از ورود به فرم ثبت نام جهت ارسال اطلاعات ، این موارد را به دقت مطالعه فرمایید .

برای ثبت نام در این سایت نیاز به مراجعه به هیچ فرد یا سازمانی نیست . شما در هر ساعت از شبانه روز می توانید در این سایت ثبت نام کنید . چنانچه از منزل یا محل کار ثبت نام می کنید هیچ هزینه ای ندارد و اگر از نزدیکترین کافی نت به محل سکونت خود ثبت نام کنید فقط لازم است هزینه کافی نت را بر طبق تعرفه پرداخت نمایید . صندوق مهر امام رضا (ع) با هیچ شخص حقیقی ، حقوقی و هیچ کافی نتی قرارداد ندارد .

این روش ثبت نام ، فقط مخصوص کسانی است که قبلاً از طریق پست ثبت نام نکرده اند
کسانی که قبلا ثبت نام کرده اند نیازی به ثبت نام در این سایت ندارند .

   مدارک زیر را قبل از ورود به فرم ثبت نام آماده کنید تا برای ورود اطلاعات ، معطل نشوید .
 • سند ازدواج
 • اصل شناسنامه
 • کارت ملی
 • آدرس کامل پستی
 • کد پستی 10 رقمی
 • تلفن منزل
 • تلفن قابل دسترس
با توجه به آنکه لازم است هنگام مراجعه به دفاتر صندوق کد رهگیری خود را ارائه نمایید ، خواهشمند است ، پس از ثبت نام ، کد رهگیری خود را یادداشت نموده و به خاطر بسپارید .

   شرایط عمومی متقاضیان به شرح ذیل می باشد :
 1. دارا بودن تابعیت كشور جمهوری اسلامی ایران
 2. تاریخ ثبت ازدواج باید از 24/4/1385 به بعد بوده و بیش از یك سال از تاریخ آن نگذشته باشد.
 3. دارا بودن شماره ملی و كد پستی محل سكونت متقاضی ( متقاضیان باید در شهرستان محل سكونت خود ثبت نام نمایند.
 4. ارائه معرفی نامه صندوق مهر امام رضا (ع) توسط هریك از زوجین جهت دریافت تسهیلات الزامی است.
 5. پرداخت تسهیلات تنها یكبار و برای ازدواج اول می باشد.
 6. میزان تسهیلات قرض الحسنه پرداختی :

  • میزان تسهیلات قرض الحسنه نقدی پرداختی به هر یک از زوجین 10 میلیون ریال و جمعاً 20 میلیون ریال می باشد و در صورتی که متقاضیان قبل از ثبت نام در صندوق مهر امام رضا (ع) از بانک های عامل تسهیلات دریافت کرده باشند ، تسهیلات مذکور به آنان تعلق نخواهد گرفت .
  • میزان تسهیلات قرض الحسنه نقدی پرداختی به هر یک از زوجین 10 میلیون ریال و تسهیلات خرید کالای ایرانی 10 میلیون ریال و جمعاً 20 میلیون ریال می باشد . در صورتیکه متقاضی از طریق صندوق و یا سیستم بانکی اقدام به دریافت تسهیلات ازدواج نموده باشد ، مشمول دریافت این تسهیلات نخواهد بود .
 7. در صورتیكه هریك از زوجین به سن قانونی ( 18 سال تمام ) نرسیده باشند تسهیلات به ولی یا قیم قانونی آنها پرداخت خواهد شد.
       ثبت نام تسهیلات ازدواج به سه صورت انجام می گیرد :

  1. ثبت نام از طریق پست : در این روش متقاضیان ازدواج با مراجعه به باجه های پستی سراسر كشور و با پرداخت 10،000 ریال فرم ثبت نام ازدواج را دریافت می نمایند.، پس از تكمیل فرم های ثبت نام ، متقاضی فرم تكمیل شده را بهمراه مدرك فوق الكذر به اداره پست تحویل وی دهد ، متصدی اداره پست بعد از كنترل و تطبیق مندرجات فرم ثبت نام متقاضی با مدارك وی ، كپی كارت ملی متقاضی را ضمیمه فرم ثبت نام نموده و سایر مدارك را به متقاضی عودت می دهند و قسمت بالای سمت چپ فرم را ممهور به مهر اداره پستی نمایند ، اداره پست فرمهای ثبت نام متقاضیان را حداكثر ظرف مدت 48 ساعت به دفاتر صندوق مهر امام رضا (ع) در استان ها و شهرستان ها تحویل می دهند. دفاتر صندوق در استان ها و شهرستان ها پس از ورود اطلاعات ، معرفی نامه متقاضیان را در دو نسخه ( متقاضی ، بانك ) چاپ و برای متقاضی و بانك عامل ارسال می نمایند. متقاضیان پس از دریافت معرفی نامه خود جهت تشكیل پرونده و تكمیل مدارك به شعب بانكهای معرفی شده مراجعه می نمایند.
   تبصره : متقاضیان می توانند فرمهای ثبت نام تسهیلات ازدواج را از دفاتر پستی ، دفاتر ازدواج ، فرمانداری ها و ... تهیه نمایند و پس از تكمیل فرم ثبت نام آنرا به همراه مدارك مندرج فوق به دفاتر صندوق در شهرستان ها و استان ها تحویل نمایند. متصدی صندوق در مراكز استانی و شهرستانی اقدام به كنترل فرم ثبت نام متقاضی با مدارك وی و ورود اطلاعات متقاضی به سایت صندوق بر اساس روش فوق الذكر و صدور معرفی نامه می نماید. متقاضی می تواند مهرفی نامه خود و نسخه مربوط با بانك را از صندوق تحویل بگیرد و یا صندوق معرفی نامه متقاضی را به آدرس وی و به بانك عامل ازسال نماید.

  2. ثبت نام از طریق دفاتر صندوق : در این روش متقاضی با به همراه داشتن مدارك مورد نیاز جهت ثبت نام به دفاتر صندوق در مراكز استانی و شهرستانی مراجعه نموده و با دریافت فرم ثبت نام ازدواج و تكمیل آن ، فرم تكمیل شده را در اختیار متصدی صندوق قرار می دهد ، در این روش كنترل مندرجات فرم ثبت نام ازدواج متقاضیان با مداركشان توسط صندوق صورت می گیرد ، سپس صندوق با استفاده و بهره گیری از روش های فوق الذكر اقدام به ورود اطلاعات متقاضیان می نماید. متقاضیان در این روش می توانند معرفی نامه های خود را یا از طریق مراجعه حضوری به دفاتر صندوق دریافت نمایند كه در این روش دو معرفی نامه یكی مربوط به خود متقاضی و دیگری مربوط به بانك می باشد به وی تحویل داده می شود ، معرفی نامه مربوط به بانك در پاكت در بسته و پلمپ شده ممهور به مهر برجسته صندوق تحویل متقاضی می گردد و یا صندوق معرفی نامه متقاضیان و بانك را از طریق پست ارسال می نماید.

  3. ثبت نام از طریق سایت صندوق : در این روش متقاضی با مراجعه به سایت و پر کردن فرم ثبت نام کد رهگیری خود را دریافت کرده سپس با در دست داشتن مدارک به نزدیکترین شعبه صندوق در شهر محل سکونت خود مراجعه نموده و نسبت به طی ادامه مراحل ثبت نام خود اقدام می نماید.  1. در صورتیكه متقاضی دریافت تسهیلات كارمند رسمی دولت باشد ارائه گواهی اشتغال و تعهد كسر اقساط از سازمان متبوع وی كفایت می نماید ، در هر صورت ارائه آخرین فیش حقوقی و حكم كارگزینی متقاضی استفاده كننده از تسهیلات الزامی است.

  2. چنانچه متقاضی دریافت تسهیلات كارمند رسمی دولت نباشد معرفی یا كارمند رسمی دولت به عنوان ضامن و رعایت ضوابط مندرج در بند 1 به جز عبارت كسر اقساط ( در قبال ضامن ) كفایت می نماید.

  3. معرفی یك نفر كاسب ( دارای جواز كسب معتبر تا دوره پرداخت ) مورد تایید بانك عامل به عنوان ضامن كفایت می نماید.

  4. معرفی یك نفر دارنده حساب معتبر فعال در یكی از شعب سیستم بانكی ( دولتی یا خصوصی ) به عنوان ضامن با تایید رئیس شعبه پرداخت كننده تسهیلات ، صرفا ً در صورت داشتن اجازه برداشت اقساط معوق از حساب ضامن ( در بانك ذیربط ) كفایت می نماید.

  5. در مورد متقاضیان تسهیلات در مناطق روستایی با امضاء قرار داد لازم الاجرا توسط ضامن كه صلاحیت ضامن مورد تایید شعبه و شورای اسلامی روستا ( ممهور به مهر شورا ) باشد كفایت می نماید.


   توضیح : تكمیل و تحویل فرمهای ارائه شده از سوی بانك توسط متقاضی ضروری می باشد.


  • چنانچه متقاضی دریافت تسهیلات ازدواج کارمند رسمی یا پیمانی (دولت ، نیروهای نظامی و انتظامی، نهادها و موسسات ، عمومی (نظیر شهرداری و بنیاد ، کمیته امداد ، هلال احمر) بانک ها و موسسات مال و اداری و ...) باشد ، ارائه گواهی کسر اقساط از سازمان مربوطه ، به همراه ارائه آخرین فیش حقوق ، و حکم کارگزینی کفایت می کند و نیاز به اخذ ضامن نمی باشد .

  • چنانچه متقاضی یکی از اشخاص بند فوق نباشد و یا دارای شغل آزاد و ... باشد تبازپرداخت تسهیلات این افراد فقط به یکی از صور زیر می باشد :

   1. ضمانت یک نفر ( کارمند رسمی ، پیمانی ، بازنشسته دولت ، نیرو های نظامی و انتظامی ، نهاد ها و موسسات عمومی (نظیر شهرداری ، بنیاد ، کمیته امداد ، هلال احمر ) ، موسسات مالی و اعتباری و بانک ها و ... ، کارگر یا کارمند شرکت های تولیدی صنعتی بزرگ و فعال بدون ارائه گواهی کسر اقساط از سازمان مربوطه ) ، با ارائهآخرین فیش حقوقی و حکم کارگزینی .

   2. ضمانت یک نفر کاسب دارای پروانه کسب که در زمان اعطای تسهیلات دارای اعتبار و کسب آن دایر باشد .

   3. ضمانت یک نفر دارای حساب جاری فعال و خوش حساب که به تایید شعبه دارنده حساب ضامن نزد بانک های دولتی و غیر دولتی رسیده باشد ( همراه با پرینت حساب ممهور به مهر شعبه دارنده حساب ).

   4. در مورد متقاضیان تسهیلات در مناطق روستایی ضمانت یک نفر ساکن روستا که اهلیت و ضلاحیت او توسط شورای اسلامی روستا تایید شود (ممهور به مهر شورا).  • مدت بازپرداخت تسهیلات 36 ماهه و اقساط بازپرداخت ماهیانه خواهد بود.
  • نرخ كارمزد تسهیلات قرض الحسنه ازدواج برابر مقررات جاری در ال حاضر 4 درصد در سال می باشد.
  در صورتی که موارد فوق راآماده کرده اید ، بر روی ورود به فزم ثبت نام کلیک کنید

Admin Logo
themebox Logo